Meie agentuuritasu, mis sisaldub juba hinnapakkumises on vahemikus 25-100€. Selle eest võtame enda kanda suure hulga eeltööd, suhtlust teenuspakkujatega, konsultatsiooni tellijale, mugavat arve võimalust ning garanteerime, et teenuspakkuja ei vea Teid alt. Agentuuritasu hinnavahemik varieerub võttes arvesse hinnapakkumise kogusummat, nt. 1000€ hinnapakkumises on agentuuritasu 100€ ning 250€ hinnapakkumises on 25€ agentuuritasu. 100€ on meie hinnalagi tellides ka teenust, mis ületab 1000€. Nt. 3000€ hinnapakkumises on agentuuritasu ainult 100€. 

Ei. See tähendab, et oleneb kuupäevast võib teenusehind oluliselt varieeruda. Kuigi bändidel ja teenuspakkujatel on kindel hinnavahemik mille raames nad teenust osutavad, siis teatud kuupäevadel võib hind olla isegi poole odavam või ka vastupidi. Samamoodi võib hinda oluliselt muuta bändide puhul väiksemad koosseisud ja esinemiste (settide) pikkus ja arv.

Hinnapakkumised kehtivad enamasti kuni 2 päeva ja teenuste tellimused tuleb kinnitada ettemaksuarvega, mis moodustab 10-50% või kliendi soovil isegi 100% koguarvest. Ettemaks ei kuulu tagastamisele kui klient peaks teenusest või kogu arve tasumisest loobuma. Ettemaksu võime tagastada kui klient teavitab oma loobumissoovist vähemalt 2 kuud ette. Agentuuritasu ei kuulu tagastamisele ka 2 kuulise etteteatamisega. Ettemaksu ei ole tarvis teha riigiasutustel, selleks sobib ka kinnituskiri.

SOODUSPAKKUMISED OKTOOBRIS - NOVEMBRIS

Videodisko

Roger Tibar: "Usalda õhtujuhti."


Kuidas sai Sinust õhtujuht? Kui kaua oled juba selles valdkonnas tegutsenud?

Ilmselt kõige lühem vastus küsimusele “kuidas” oleks - läbi praktika. Ma olen valdkonnas tegutsenud ca 7 aastat ning algus sai tehtud Haapsalus, mil olin veel gümnaasiumiõpilane ja korraldasin erinevaid ülelinnalisi projekte. Tihtipeale oli vaja õhtujuhti, kuid polnud eelarvet ning olude sunnil olin mina kõneisikuks. Aastate jooksul sai omandatud rohkem teadmisi ja kogemusi kuni hetkeni, mil selgus, et rahva ees olemine, meelelahutus ja juhtimine on need, mis mul panevad näo särama ning otsustasingi õhtujuhtimisega teadlikult tegelema hakata.


Milliseid sündmusi meelsasti juhid?

Ampluaa on lai. Ilmselt erinevad vabaõhu- ja kogupere sündmused on need, mis on kõige põnevamad kuna noortega mulle meeldib koostööd teha. Kuid ka erinevad sünnipäevad/juubelid/firmapeod on alati meeleolukad. Ei löö kätt ette ka poliitilistele sündmustele, sest moderaatorikogemus on nüüdseks juba üpriski arvestatav ning ma ei karda ka valusaid teemasi koos otsustajatega käsitleda.


Kas on ka mingit üritust, kuhu Sa päris kindlasti õhtujuhiks ei läheks? Kui jah, siis miks?

Ma olen seni vältinud pulmasid. Mul on tunne, et selle jaoks on meil palju professionaale Eestis (küll mitte väga noori) ja kuidagi alateadvuses on see tunne, et ei tahaks kellegi elu tähtsaimat päeva ära rikkuda mõne inimliku veaga. Samas olen väljakutsetele avatud. Eks see oleneb kõik tellijast/kliendist. 


Mis on Sinu unistuste sündmus, mille õhtujuht Sa olla sooviksid?

Erinevad telesaated. Olen vaadanud alt üles Märt Avandi suunas ning mõelnud endamisi, et üks hetk võiks “Su nägu kõlab tuttavalt” sarnast projekti saatejuhina eest vedada. Võttes aga väiksema unistusteskaala, siis erineva üleriiklikud projektid, kuhu oleks vaja kõneisikut ja läbiviijat. Need oleksid sellised “miniunistused”. 


Millised on Sinu tugevused võrreldes konkurentidega?

Nooruse uljus ja improvisatsioonioskus. Ma ei tahaks ühegi projekti puhul dikteerida, milline on ideaalne lahendus. Näen, et see peaks olema tellija poolne töö, mida aitab täiendada õhtujuht. Olen oma töös seda ka järginud, üritades kliendile võimalikult palju vastu tulla. Ilmselt see ongi mu tugevus, pakkudes “tailor-made” õhtujuhtimise teenust. Lisaks meeldib mulle jätta endapoolne sõlmeots lahti, ehk mitte liiga detailselt enda tegevust ära planeerida. Alati peab olema ruumi improvisatsiooniks.  


Kuidas end "vormis hoiad" ehk täiendad ja arendad?

Mu praegune põhitöökoht hoiab mind vormis. Kuna pean pidevalt kõnelema nii intervjuudel kui ka kohtumistel riigijuhtidega, siis tuleb ka eneseväljendusoskust hoida teravana ning kasutada formaalsemat kõnekeelt, mitte slängi või muud segu. Olen tihti ka erinevate sündmuste juhiks läbi töökoha, seega mul on hea meel, et mu põhitöökoht pakub kohati ka mu meelishobiga tegelemise võimalust. Küll aga arendamise osas jälgin ma sageli erinevatel sündmustel õhtujuhtide kehakeelt ja keelekasutust ning nalju. Mõtestan selle enda jaoks lahti ja üritan lihvida enda seniseid oskusi sellest lähtuvalt. 


Milline on Sinu missioon õhtujuhina?

Pakkuda sündmusel kohalolijatele mitmekesist ja meeleolukat keskkonda, luues emotsioone, mis jäävad mälestuseks veel pikalt peale sündmust. 


Millised on kõige suuremad väljakutsed, mis on sündmuste juhtimisel ette tulnud? Kuidas neid lahendanud oled?

Ilmselt viimase hetke muudatused sündmuse sisu osas, välisündmuste edasi lükkamine või asukoha muutmine ilmastikuolude tõttu või kriitilised külalised sündmustel, kelle eesmärk on õõnestada õhtujuhi autoriteeti.


Lahendus on vastavalt olukorrale, mul ei ole enne sündmust loodud otsest kriisianalüüsi, küll aga kaine mõistus ja kliendiga läbirääkides, on alati leitud lahendus, millele aitab kaasa ka improvisatsioonioskus. 


Millised on kolm omadust, mis on ühe õhtujuhi juures olulised? Kuidas need selle töö juures rolli mängivad?

Improviseerimisoskus, kriitikataluvus, positiivsus.
Eks neid omadusi ole palju, aga minu jaoks on oluline näha, et õhtujuht ei loe pidevalt maha ja ei järgi ranget raamistikku, vaid on laval vaba ning jutt tuleb omadest mõtetest, mitte paberilt. Lisaks ei tea kunagi, milline seltskond sündmusel vastu vaatab. Selle tarbeks on oluline olla hea kriitikataluvusega ja suhtuda ümbritsevasse positiivselt. Ühiskonnas on sallivust niigi vähe. Õhtujuhi roll on olla see erapooletu ja positiivne lüli sündmusel, kes viib paadi punktist A punkti B ilma eriliste kõikumisteta. 


Kuidas valmistud sündmuste juhtimiseks? Kas on midagi, millele eriliselt tähelepanu pöörad? Kui jah, siis mis see on?

Minu jaoks on oluline enne igat sündmust kliendiga korra näost-näkku kohtuda. See aitab mul aru saada kliendi isiksusest ning võimalikust seltskonnast, kes sündmusel kohal. Lisaks saan välistada potentsiaalseid endapoolseid vigu, uurides möödalaskmisi, mis kliendil varasemalt on juhtunud. Erilist tähelepanu pööran sellele, milline on riietusstiil antud sündmusel ning mil määral on võimalik nalja teha kuna mu huumorisoon võib teatud seltskondadele olla liiga otsekohene. 


Millised on Sinu soovitused ürituse korraldajale, et sündmus õnnestuks?

Planeeri aegsasti. Tellimuse esitamisel ei piisa sellest kui öeldakse toimumispäev ja koht ning sündmuse liik. Selleks, et sündmus õnnestuks on nii sinul kui ka õhtujuhil vaja detailsemat ülevaadet tegevustest. Lisaks jäta ajakavasse alati “õhku” sisse, et saaks tegeleda ootamatustega või kui mingil põhjusel osa programmist viibib. Tihtipeale juhtub ka see, et tahetakse ägedat sündmust, aga ei osata kommunikeerida sihtrühmale ning lõpuks on kohal 10 inimest. Tänapäeval on oluline panustada täiendavalt kommunikatsiooni! Ja lõpetuseks - usalda õhtujuhti. Kui oled juba otsustanud õhtujuhi tellida, siis pigem naudi sündmust kui et üritad ise mikrojuhtimisega nööre tõmmata.Telli Roger enda sündmusele siit.