Meie agentuuritasu, mis sisaldub juba hinnapakkumises on vahemikus 25-100€. Selle eest võtame enda kanda suure hulga eeltööd, suhtlust teenuspakkujatega, konsultatsiooni tellijale, mugavat arve võimalust ning garanteerime, et teenuspakkuja ei vea Teid alt. Agentuuritasu hinnavahemik varieerub võttes arvesse hinnapakkumise kogusummat, nt. 1000€ hinnapakkumises on agentuuritasu 100€ ning 250€ hinnapakkumises on 25€ agentuuritasu. 100€ on meie hinnalagi tellides ka teenust, mis ületab 1000€. Nt. 3000€ hinnapakkumises on agentuuritasu ainult 100€. 

Ei. See tähendab, et oleneb kuupäevast võib teenusehind oluliselt varieeruda. Kuigi bändidel ja teenuspakkujatel on kindel hinnavahemik mille raames nad teenust osutavad, siis teatud kuupäevadel võib hind olla isegi poole odavam või ka vastupidi. Samamoodi võib hinda oluliselt muuta bändide puhul väiksemad koosseisud ja esinemiste (settide) pikkus ja arv.

Hinnapakkumised kehtivad enamasti kuni 2 päeva ja teenuste tellimused tuleb kinnitada ettemaksuarvega, mis moodustab 10-50% või kliendi soovil isegi 100% koguarvest. Ettemaks ei kuulu tagastamisele kui klient peaks teenusest või kogu arve tasumisest loobuma. Ettemaksu võime tagastada kui klient teavitab oma loobumissoovist vähemalt 2 kuud ette. Agentuuritasu ei kuulu tagastamisele ka 2 kuulise etteteatamisega. Ettemaksu ei ole tarvis teha riigiasutustel, selleks sobib ka kinnituskiri.

SOODUSPAKKUMISED OKTOOBRIS - NOVEMBRIS

Videodisko

Pulmaisa ja õhtujuht Madis Lain hoiab alal meie rahva pulmatraditsioone

Madis Lain on pulmaisa ja õhtujuht, kelle jaoks on olulised meie rahva peo- ja pulmatraditsioonid. Oma rahulikkuse ja hea huumorimeelega annab ta endast kõik, et iga pulm ja pidu õnnestuks maksimaalselt hästi.

 

Kuidas sai Sinust pulmaisa?    

Käisin noorena bändiga erinevatel üritustel, sealhulgas ka pulmades, kohvikklubides, estraadietendustel esinemas. Ammutasin sealt kogemusi ning Filharmoonia Estraadistuudiost sain ka näitlejameisterlikkuse tunde. Ühel hetkel, 1976. aastal, palusid koolikaaslased G. Otsa Muusikakoolist mind oma pulma läbi viima. Nii algaski töö pulmavanemana bändi ning põhitöö kõrvalt.

 

Kas Sul on selles valdkonnas ka eeskujusid?

Inspiratsiooni ammutasin estraadiesinejaid jälgides huumoriajakirjast Pikker ja pulmadest, kus bändiga mängisime. Siis hakkasin ka ise ka ise pulmadeks humoorikaid lugusid välja mõtlema. Joonistasin ise tol ajal populaarseid humoorikaid plakateid, millega ehiti pulmasaale. Käisin ka täienduskursustel, et  tutvuda pulmatavadega.

 

Millised on Sinu tugevused võrreldes konkurentidega?

Olen mina ise ega mängi mingit võltspaatosliku häälega jõmmi-naljameest. Pulm ei ole vaid naljategemine, seal on ka palju südamlikke hetki. Enamik külalistest kohtuvad noorpaariga üle hulga aja, mistõttu peab andma aega ka suhtlemiseks. Väldin nalju ja mänge, mis panevad noorpaari, nende vanemaid ning külalisi ebameeldivasse olukorda. Enne šampuse-tervitust annan sissejuhatavas kõnes viisakalt mõista, et külalised on oodatud pulma selleks, et üheskoos rõõmustada, teha see pidu noorpaari jaoks ilusaks ja meeldejäävaks. See välistab ebameeldivate üllatusega nagu näiteks pruudirööv sekkumist noorpaariga kooskõlastatud pulmapeo plaani. Pigem kutsun üles kaasa lööma peo õnnestumiseks. 

 

Järgin põhimõtet, et alguses ei saa vedama, mistõttu kasutan seda aega tutvumiseks ja noorpaariga suhtlemiseks. Esimene tantsublokk võib olla lühem kui edaspidised. Puhkepausid on ühised ning kindlalt piiritletud, et seltskond koos püsiks. Üheks tugevuseks on veel ka laulja-muusikukogemus. Paljudes pulmades olen olnud nii pulmavanema kui ka tantsumuusikuna.

 

Mida pead oma seniseks suurimaks õnnestumiseks?

Püüan iga pulma läbi viia nii, et see õnnestuks hästi. Suurim õnnestumine oli vältida Peipsi kandis toimunud peol pulmaliste ning kontvõõraste vahelist kaklust, mille käigus oleks käiku läinud ka noad. See nõudis rahu ja läbirääkimisoskust. Kontvõõrad lahkusid hea tujuga, olles saanud pisut kehakinnitust nagu soovisid, et tervitada noorpaari, keda nad tundsid. 

 

Kuidas hindad, milline on Eesti pulmateenuste turg praegu - mis on hästi ning mis võiks paremini olla?        

Tegijaid on palju - palju on ka neid, kes ei kanna pulmavanema rolli välja. Tänapäeval, mil salvestusvõimalused on head, kopeeritakse töövõtteid üksteise pealt, kuid pulma mõte ja ülesehitus ning hea suhtlemisoskus võivad jääda tahaplaanile.  

 

Kuhu suunas võiks Eesti pulmaturg areneda? Millest võiks näiteks šnitti võtta välismaalt?  

Pulmaturgu iseloomustab järjest enam pulmavanemate koostöö kogu paketiga( rõivad, sõrmused, lilled, peopaigad, kaunistamine, toitlustus, bändid). Seoses tehnika arenguga pakutakse pulmades üha enam videomänge ja muud meelelahutust. Suund näib olevat USA ja Lääne pulmakommetele, kus külalised vaid vaatavad, mida pakuvad meelelahutajad (tantsijad, mustkunstnikud jne) ning ei osale ise enam traditsioonilistes pulmakommetes ja mängudes. 

 

Vaid vanakoolitegijad püüavad järgida ning kaasajastada pulmakombeid. Aga ega nemadki suuda takistada võõraste kommete pealetungi. Seepärast ei oska minagi arvata, kuhu suunda võiks pulmaturg areneda. Paljus määrab suundumusi ka raha ning abielud eri rahvuste vahel.  

 

Millistel üritustel veel peale pulmade õhtujuhina tegutsed?

Peamiselt juubelitel.

 

Pulmaisa ja õhtujuhti Madis Lain'i on võimalik tellida siit.